close
متخصص ارتودنسی
کهنوج
loading...

فاریاب آنلاین

کهنوج

پراید بازهم حادثه آفرید...

سینا بازدید : 144 31 / 04 / 1391 زمان : نظرات ()

بر اثر برخورد  یک دستگاه خودرو پراید با یک دستگاه خودرو وانت پنج سرنشین پراید جان باختند

 

 

 

 

 

 

 

 

برداشت سالانه بیش از 750 تن انبه در شهرستان کهنوج

سینا بازدید : 150 25 / 04 / 1391 زمان : نظرات ()

سالانه بیش از 750 تن انبه در شهرستان کهنوج برداشت میشود که

بیشتر این محصول از باغ‌های انبه دهکهان بارگاه است.

.

مصاحبه با مددجویان کمیته امداد امام خمینی شهرستان فاریاب

سینا بازدید : 168 18 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
 

 چه دلیلی شما تحت حمایت این نهاد قرار گرفتین؟

            فوت پدرخانواده(همسر)
_چندسال است که همسر خود رااز دست داده اید؟
                ده سال
_بعدازفوت همسرتان امورات زندگیتان چگونه تامین می شود؟ 
       ماباغ های مرکبات ونخل های زیادی داشتیم"اما طی چند سال اخیر تمام باغ های این منطقه دچار سرمازدگی شدند  ومیشه گفت تمام باغ های این منطقه ازبین رفتند.
 
-چند سال اخیر طرحی دراین منطقه اجراشد بنام (طرح کپر زدایی )آیا شما مشمول این طرح می شدید؟
بله چندسال قبل این طرح درفاریاب و روستاهای مجاور اجرا شد.5سال قبل(سال1386) کمیته امدادشهرستان مارا معرفی کرد به بانک واز ما سفته گرفتند مستقیما پول پول را دراختیار ما نگذاشتند  تصمیم گرفته شد که بنیاد مسکن کمیته امداد این وام را دریافت کند وبرای ماخانه بسازد 5سال از آن زمان میگذرد فقط اسکلت خانه را ساخته اند.........

سال88-89چند مرتبه هم به بنیاد مسکن کمیته امداد درشهرستان کهنوج مراجعه کردیم  گفتن که مصالح این خانه ها در ایران تولید نمی شود باید ازخارج ازکشور وارد کنیم که زمان زیادی می برد

_لازم به ذکر است که طرح کپرزدایی درشهرستان فاریاب در دومرحله اجراشد مرحله اول از اواخر سال1385 که خانه ها هنوز ساخته نشده اند

مرحله دوم درسال1387اجرا و خانه ها دراوایل سال1389 به صاحبانشان تحویل داده شد.

 

300 کیلومتر راه روستایی در جنوب کرمان احداث شده است

سینا بازدید : 130 17 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
 

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان گفت: طی سال گذشته 300 کیلومتر راه روستایی در جنوب استان کرمان احداث شده است.

خبرگزاری فارس: 300 کیلومتر راه روستایی در جنوب کرمان احداث شده است

 

وی افزود: برای احداث این میزان راه بیش از 224 میلیارد ریال از اعتبارات ملی راه روستایی، ستاد راهبردی و هماهنگی توسعه جنوب استان و اعتبارات استانی هزینه شده است.

بلوردی تصریح کرد: بیش از 5 هزار خانوار روستایی در شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، قلعه‌گنج، منوجان، رودبار و فاریاب از مزایای راه‌های احداث شده بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به توجه دولت احمدی‌نژاد به احداث راه‌های روستایی در جنوب کرمان ابراز داشت: طی چهار سال گذشته و پس از تأسیس اداره کل راه و ترابری جنوب کرمان در این منطقه، بیش از 800 کیلومتر راه روستایی آسفالته احداث شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان عنوان کرد: با احداث حدود یک هزار کیلومتر راه روستایی دیگر، تمام روستاهای بیش از 50 خانوار این منطقه از نعمت راه مناسب بهره‌مند می‌شوند.

شهرک‌های صنعتی کرمان گازرسانی می‌شوند

سینا بازدید : 149 10 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
 3 فاز طراحی و اجرایی گازرسانی به شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان کرمان رو به پایان است. 
خبرگزاری فارس: شهرک‌های صنعتی کرمان گازرسانی می‌شوند

در فاز اول گازرسانی به شهرک‌ها و نواحی صنعتی تمام این مجموعه‌ها وارد مرحله اجرایی شده‌اند.

بنابراین گزارش نواحی صنعتی قریه‌العرب، بلورد، زیدآباد، پاریز، ماهان و شهرک‌های صنعتی شماره دو کرمان، بردسیر و شهربابک تست شده‌ و در مرحله تحویل به شرکت گاز هستند.

شهرک صنعتی شماره یک سیرجان و نواحی صنعتی اختیارآباد و سعدی نیز دارای گاز و در مرحله نصب انشعاب قرار دارند.

همچنین با توجه به نیاز مبرم شهرک صنعتی بافت به گاز طبیعی این شهرک در الویت قرار گرفت و در حال حاضر شبکه داخلی این شهرک به پایان رسیده و در مرحله تحویل به شرکت گاز است.

فاز دوم این طرح شامل شهرک‌ها و نواحی صنعتی بم، شماره یک جیرفت، شماره دو جیرفت، عنبرآباد، راور، کوهبنان، بافت، بهشت وحدت، دشت زحمتکشان، کهنوج و انار و فاز سوم نیز شامل شهرک‌ها و نواحی رستم‌آباد، قلعه‌گنج، رودبار، فردوسیه و فاریاب می‌شود.

 

آقای وزیر!‌ کشاورزان کرمانی را دریابید

سینا بازدید : 119 10 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
 
نامه جنبش عدالتخواه و تشکل‌های استان کرمان به خلیلیان
آقای وزیر!‌ کشاورزان کرمانی را دریابید
خبرگزاری فارس: آقای وزیر!‌ کشاورزان کرمانی را دریابید

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جنبش عدالتخواه دانشجویی به همراه چند تشکل دیگر استان کرمان با صدور نامه‌ای خطاب به صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی از روند مدیریتی کشاورزی انتقاد کردند.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر صادق خلیلیان

وزیر محترم جهاد کشاورزی

همانطور که مستحضرید جنوب استان کرمان که مشتمل بر هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، منوجان، عنبرآباد، رودبار، قلعه گنج و فاریاب می‌باشد با تولید سالیانه بیش از 4 میلیون تن محصولات کشاورزی، یک قطب کشاورزی در کشور به حساب می‌آید و چه بسا نبود این حجم از تولید، کشور را در مورد تامین محصولات کشاورزی با مشکل مواجه نموده و بواسطه آن امنیت غذایی جامعه مورد تهدید قرار گیرد، اما متاسفانه جنوب مظلوم و محروم با این حجم از تولید تقریباً همه ساله چوب بی‌تدبیری و ناهماهنگی دستگاه‌های دولتی اعم از کشاورزی، بازرگانی، راه و استانداری را می‌خورد، وزارت جهاد کشاورزی که از آن روزمرگی و کارها و برنامه‌های باری بهرجهت دیده می‌شود،‌ نه تنها در عرصه کلان و دراز مدت نتوانسته برنامه منسجمی برای کشاورزی مملکت بریزد که در مواقع بحرانی که نیاز به تدبیر لازم و سریع می‌باشد هم بدرستی عمل ننموده و با ساده‌ترین شکل ممکن و با ترفندهای غیرکارآمد همچون خرید تضمینی در آخرین لحظات آنهم به قیمت ثمن بخس که نشان از عدم شناخت شما و همکارانتان از هزینه‌های تولید هر کیلوگرم محصول کشاورزی می‌باشد سعی در لاپوشانی ضعف‌های فراوان مجموعه‌تان در سیاست گذاری و در هماهنگی با بخش‌های مرتبط اما خارج از مجموعه وزارت متبوع را دارد.

 

آغاز به‌کار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم ‌پزشکی جیرفت

سینا بازدید : 171 09 / 03 / 1391 زمان : نظرات ()
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خبر داد
آغاز به‌کار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم ‌پزشکی جیرفت

خبرگزاری فارس: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جیرفت گفت: از مهرماه سال‌جاری دانشکده بهداشت دانشگاه علوم ‌پزشکی جیرفت آغاز به‌کار می‌کند.

خبرگزاری فارس: آغاز به‌کار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم ‌پزشکی جیرفت

سیدفریدون افضلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از ابتدا با عنوان دانشکده پرستاری و زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کرمان در راستای تربیت دانشجوی رشته پرستاری در مقطع کارشناسی پیوسته «روزانه و شبانه» و کارشناسی ناپیوسته آغاز به کار کرد.

وی افزود: در اسفند ماه سال 87 موضوع ارتقای دانشکده به دانشگاه «که در سفر اول دولت نهم به شهرستان جیرفت در اردیبهشت ماه سال 86 توسط ریاست جمهور طرح شده بود» در شورای گسترش دانشگاه‌ها مصوب شد.

افضلی تصریح کرد: سپس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جیرفت در سوم خرداد ماه سال 88 با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت و درمان آغاز به فعالیت کرد.

وی ابراز داشت: از مهر ماه سال 88 دانشجویان رشته‌های پزشکی و مامایی از میان جوانان بومی جنوب استان کرمان و از طریق کنکور سراسری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت پذیرفته و مشغول به تحصیل شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جیرفت گفت: در حال حاضر علاوه بر تحصیل دانشجو در رشته‌های پزشکی، مامایی، پرستاری و اتاق عمل، تمام مسائل حوزه‌های بهداشت و درمان منطقه جنوب استان شامل هفت شهرستان جنوبی استان کرمان شامل عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، رودبار و فاریاب و توابع آنها نیز به عهده این دانشگاه است.

افضلی خاطر نشان کرد: از مهرماه سال‌جاری دانشکده بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شهرستان جیرفت آغاز به‌کار می‌کند و سایر رشته‌های علوم پزشکی نیز به تدریج تأسیس می‌شوند.

نگاه شما: غروب پياز در جنوب كرمان

سینا بازدید : 147 05 / 03 / 1391 زمان : نظرات ()

امروز هم وضعيت پياز اين است كه در تصاوير مي بينيد، خريد تضميني پياز با كيلوئي 105 تومان!!؟ در صورتي كه هزينه برداشت و حمل پياز تا محل مذكور به گفته كشاورزان و كارشناسان بين 70 تا 100 تومان مي باشد.

امسال را كه با شعار توليد ملي شروع كرديم كلي حال نموديم و شديم خوشحال كه اگر آقايان مسئول بخواهند حداقل براي اثبات ولايتمداريشان حركتي انجام بدهند حمايت از توليد ملي و كار ايراني راه خيلي سختي نيست،‌ منظور سخت تر از ديگر منويات ولي زمان براي آقايان، مثل ساده زيستي و دوري از اشرافيت و مردم داري و خدمت به محرومين و قس علي هذا نيست.

زنگ خطر نابودي پيازها كه از يك ماه قبل از سال جديد به صدا در آمده بود بالاخره كار خودش را كرد و روز به روز كشاورزان بيشتري را زمينگير مي نمود و هر لحظه صداي ناله و فرياد تعداد بيشتري از كشاورزان را در مي آورد و اين وسط هم كه سازمان جهاد كشاورزي خود را متولي توليد مي دانست و نه توزيع، سازمان صنعت و تجارت هم كه ابتدا از اساس مصوبه صادرات پياز را منكر مي شد، بعد هم كه خود را قانون گذار مي دانست و مي گفت ديگران يعني بازرگانان بايد بيايند و اين مصوبه را اجرا كنند و مشكل كشاورزان را حل نمايند، ‌استاندار خدوم كرمان هم كه در يك دروغ بزرگ و شاخدار،‌ مقصر را كشت بيش از حد كشاورزان، آنهم در حد 15000 هكتار عنوان مي كرد. (در صورتي كه كشاورزان بينوا طبق دستور سازمان، با رعايت الگوي كشت، فقط 4500 هكتار كشت كرده بودند.)

مرمت قلعه منوجان پایان یافت

سینا بازدید : 123 3 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی کرمان:
مرمت قلعه منوجان پایان یافت

خبرفاریاب آنلاین: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: مرمت قلعه منوجان با استفاده از اعتبارات سال 90 پایان یافت.

خبرگزاری فارس: مرمت قلعه منوجان پایان یافت

 

هادی ایرانمنش امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار داشت: در مرمت قلعه منوجان فعالیت نقشه‌برداری، تهیه طرح مرمتی، عرصه و حریم قلعه و متعاقب آن خاکبرداری حصار ضلع شمال غربی و شمالی قلعه به انجام رسید.

وی افزود: همزمان با برچیدن بخش‌های فرسوده و آسیب‌دیده، مرمت حصار با توجه به مصالح به کار رفته آغاز شد و به مدت سه ماه تداوم یافت.

ایرانمنش تصریح کرد: پی‌بندی برج‌های فرسوده و آسیب‌دیده و حصار قلعه از دیگر اولویت‌های فاز نخست مرمت قلعه منوجان بود که بخش‌هایی از آن به اتمام رسید.

وی ادامه داد: شهرستان منوجان در جنوب استان کرمان و در منطقه گرمسیری واقع شده است به همین دلیل کار مرمت و احیای قلعه در ماه‌های اخیر در شرایط سختی صورت گرفت.

ایرانمنش اضافه کرد: از ابتدای سال 90 فرمانداری‌ منوجان برای تأمین اعتبارات لازم در بخش میراث فرهنگی همکاری خوبی با این اداره‌ کل داشته است.

 

ارائه اینترنت رایگان در پارک‌های کرمان

سینا بازدید : 162 3 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
با نظارت پلیس فتا صورت می‌گیرد
ارائه اینترنت رایگان در پارک‌های کرمان

 خبرفاریاب آنلاین:پلیس فتا در حوزه ارتقا سطح امنیت فضای مجازی با همکاری شهرداری بر ارائه خدمات شبکه اینترنت رایگان در برخی از پارک‌های شهر کرمان نظارت می‌کند.

خبرگزاری فارس: ارائه اینترنت رایگان در پارک‌های کرمان

 

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان کرمان،جلسه تعاملی بین رئیس پلیس فتا و رئیس سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کرمان در ستاد انتظامی استان کرمان برگزار شد.

در این جلسه تعاملی در پی راه‌ا‌ندازی شبکه اینترنت رایگان در برخی از پارک‌های شهر کرمان از سوی شهرداری و نظارت هرچه بیشتر پلیس فتا در نحوه ارائه این خدمات به شهروندان صورت گرفت.

ارتقا سطح امنیت فضای مجازی ارائه شده در پارک‌ها، ارائه نقطه نظرات مشترک کارشناسان پلیس و مهندسان رایانه شهرداری به منظور جلوگیری از بروز آسیب‌ها و خطرات و تهدیدات احتمالی از مهم‌ترین موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح و به تصویب رسید.

 

باید خلأ قانونی برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر برطرف شود

سینا بازدید : 128 3 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
فرماندار قلعه‌گنج:
باید خلأ قانونی برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر برطرف شود

خبرفاریاب آنلاین: فرماندار قلعه‌گنج گفت: خلأ قانونی در مبارزه با خرده‌فروشان وجود دارد که این موجب مشکلات فراوانی برای ضابطین قضایی و دادگستری‌ها شده است که می‌طلبد مسئولان کشوری این خلأ را برطرف کنند.

خبرگزاری فارس: باید خلأ قانونی برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر برطرف شود

 

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، حسن مرادی سه‌شنبه شب در جلسه ستاد فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قلعه‌گنج اظهار داشت: به زودی در این شهرستان یک کمپ بزرگ ترک اعتیاد با امکانات پیشرفته و جدید با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و هماهنگی اداره بهزیستی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: در زمینه پرکردن اوقات فراغت با توجه به فرارسیدن تعطیلات تابستانی باید تلاش مضاعفی را در این زمینه انجام داد.

مرادی تصریح کرد: آموزش و پرورش با همکاری دستگاه‌های اجرایی مانند بهزیستی و مرکز بهداشت و درمان شهرستان آموزش و فرهنگ‌سازی را در زمینه پیشگیری از ابتلا به مواد افیونی در قالب برگزاری جلسات کارگاهی آغاز کند و سالم‌سازی جامعه باید از دانش‌آموزان آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: مسئله ترک اعتیاد باید با هماهنگی بهزیستی و مراکز بهداشت آغاز شود و با شناسایی معتادین و معرفی آنها به مراکز ترک اعتیاد اقدام موثری در این زمینه انجام شود.

فرماندار قلعه‌گنج بیان کرد: اقدامات فرهنگی نیز باید در ضمن این حرکت به صورت وظیفه ذاتی و فراگیرتر انجام شود.

وی به فواید گروه‌های مردم نهاد اشاره کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی مرتبط در زمینه شناسایی، آموزش و فرهنگ‌سازی معتادین باید با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و همکاری نزدیکی داشته باشند.

وی در زمینه قوانین مبارزه با خرده‌فروشان مواد مخدر گفت: خلأ قانونی در مبارزه با خرده‌فروشان مواد مخدر وجود دارد که این موجب مشکلات فراوانی برای ضابطین قضایی و دادگستری‌ها شده است که می‌طلبد مسئولان کشوری با این پدیده شوم برخورد جدی داشته باشند و این خلأ را برطرف کنند.

 

توجه

سینا بازدید : 157 2 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()

سلام همشهری های عزیز   کسانی که مایل هستند بعنوان نویسنده در این وبلاگ همکاری کنند لطفا از طریق ایمیل    به ما خبر بدهند.


                faryabsaite@yahoo.com

عزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم کرمان

سینا بازدید : 115 1 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()

دبیر بسیج جامعه پزشکی رفسنجان خبر داد

اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم کرمان                

خبر فاریاب آنلاین به نقل ازخبرگزاری فارس: دبیر بسیج جامعه پزشکی شهرستان رفسنجان گفت: پنج تا هشت تیم پزشکی از شهرستان رفسنجان هر سال به مناطق محروم استان کرمان اعزام می‌شوندا.

خبرگزاری فارس: اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم کرمان

علیرضا ناصری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رفسنجان با بیان اینکه هر سال پنج تا هشت مورد اعزام تیم‌های پزشکی از شهرستان رفسنجان به مناطق محروم استان کرمان صورت می‌گیرد، اظهار داشت: خدماتی که به مردم این مناطق انجام می‌شود به صورت رایگان است.

وی بیان داشت: بسیج جامعه پزشکی رفسنجان فعالیت خود را به طور جدی از سال 84 آغاز کرده است و تیم بسیج جامعه پزشکی رفسنجان در زمینه اعزام متخصصان به مناطق محروم و ارائه خدمات بهداشتی درمانی، رتبه خوبی در استان کرمان و کشور دارد.

ناصری به اعزام متخصصان رشته‌های مختلف مانند اطفال، داخلی، گوش و حلق و بینی، زنان و زایمان، جراح عمومی، چشم، ارتوپدی، اورولوژی، بیهوشی و فوق تخصص گوارش اشاره کرد و افزود: تعداد زیادی از بیماران نیز توسط این متخصصان مورد عمل جراحی قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم، تعدادی ماما، پرستار، کاردان اتاق عمل، کاردان بیهوشی، علوم آزمایشگاه، رادیولوژی، تکنسین داروخانه، کارشناس بهداشت محیط و ... تیم پزشکی را همراهی می‌کنند.

ناصری از خدمت‌رسانی به مناطق محروم گلبافت، راین، بم، جیرفت، کهنوج، قلعه گنج، کوهبنان، راور و روستاهای حومه رفسنجان ازجمله خنامان، راویز، مانی، دره‌در، ده‌رنج، داوران و صفاییه نوق توسط بسیج جامعه پزشکی رفسنجان خبر داد.

وی گفت: طی هر اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم به طور میانگین بین 600 تا 2 هزار نفر ویزیت رایگان می‌شوند.

 

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
فاریاب نگین سبز کرمان به نام خدای زیباییها هدف ما ازراه اندازی این وبلاگ معرفی شهرستان فاریاب به هموطنانم میباشد. راهنمایی شماعزیزان میتواندیاری گر ما باشد.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  عملکرد فرمانداری فاریاب را چگونه ارزیابی می کنید ؟
  نظرتان درمورد سایت فاریاب آنلاین چیست؟

  گالری تصاویر
  0nraqdvtg6twkrmr0s5.jpg llvnw1tjtpkx3ljw6wx.jpg qualavs6igghtxtmhoik.jpg 35dghpi68jqfgwk78gz.jpg fdfo4z3disr41fneum.jpg avf2q1wjd504x52yx6lo.jpg 5ih0n08i9zcpj8c1m7vj.jpg 5qhg4uud81dazds5d2o.jpg
  آمار سایت
 • کل مطالب : 74
 • کل نظرات : 56
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 18
 • آی پی امروز : 15
 • آی پی دیروز : 14
 • بازدید امروز : 40
 • باردید دیروز : 23
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 106
 • بازدید ماه : 255
 • بازدید سال : 3,380
 • بازدید کلی : 47,581
 • کدهای اختصاصی

  اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

  کدلوگوی ما

  وبلاگ شهرستان فاریاب

  وبلاگ-کد لوگو و بنر
  خدمات الکترونیک