close
متخصص ارتودنسی
فاریاب
loading...

فاریاب آنلاین

فاریاب

ستاد انتظامی فاریاب

امین بازدید : 193 02 / 05 / 1391 زمان : نظرات ()

هفته گذشته با همت مسولین شهرستان واستان شاهد افتتاح ستاد فرماندهی انتظامی در شهرستان فاریاب بودیم  حالا توقع وخواست مردم نیزبه همان اندازه نیز بیشتر شده و انتظارات بیشتری را از متولیان برقراری امنیت دارند دیگر برایشان قابل قبول نخواهد بود صبح که از خواب بیدار میشوند کفشهایشان نیست یا اینکه تنها دارایشان یک گاو شیرده بوده رانهایش را بریده وبرده اند  یا کشاورز میبیند استارت و رادیاتور موتور آبش را سرقت کرده اندحلا سرقت احشام و منزل وسرقت موتور سیکلت  از دیگر اخبا ر تکراری هر صبح  است که میبینیم  وقت نماز صبح پی بر یا همان ردزن با تعداد ی از مردم دنبال رد پای دزد تا روی جاده آسفالت میروند وداستان سرقت تمام میشود وهر کسی دنبال کار خود میرود  جناب سرهنگ سعید میدانم که همه مشکلات را خوب میدانی  مردم  کشاورز فاریاب هر یک از وسایلی که از آنان سرقت میشود را اگر چه شاید به نظر شما ناچیز بیاید اما با هزاران گرفتاری بدست میاورند پس انتظار زیادی نیست که امنیت داشته باشند امنیتی که وظیفه ذاتی شما و پرسنل  تان است و بابت آن حقوق میگیرید باشد                                                            باشد نانی که به خانه میبرید از شیر مادرتان حلالتر باشد

کشاورزان فاریابی از دست مسیولین بی خیال سازمان جهاد کشاورزی به ستوه آمده اند

امین بازدید : 202 24 / 04 / 1391 زمان : نظرات ()

بعد از چند کشت پر ضرر محصولاتی همچون سیب زمینی پیاز هندوانه  وجولان دلالان در امر فروش محصول تولیدی کشاورزان بیچاره و درمانده و بی توجهی مسیولین از جمله سازمان جهاد کشاورزی نماینده  مردم 5 شهرستان جنوبی در مجلس و استاندار  متا سفانه قصد بیدار شدن از خواب  واحساس مسولیت در قبال وظیفه اصلی خود خدمت به مردم و تولید کنندگان  انهم در سالی که مقام معظم رهبری در حمایت از تولید کنندگان سفارش  وتاکید نمودهاند را ندارند چرا با بی توجهی تبر به تنه این درخت نیمه جان از خشک سالی میزنید صدای شکستن استخوانهای کشاورزان را سنگ هم میشنود اما شما خودتان را به کری زدهاید چرا  چرا کشاورز اموز برای کشت ذرت بذر 10000تومانی بخرد وشما خودتان را به نمی دونم و به من چه زدهاید جواب مردم نجیب جنوب را نمیدهید  حتما به خدا هم اعتقاد ندارید چون اگر اعتقاد داشتید میفهمیدید باید در آخرت پاسخگو باشید                                                                                              

فاریاب منطقه شاخصی در بخش دامداری و کشاورزی است

سینا بازدید : 162 24 / 03 / 1391 زمان : نظرات ()
قلندر نظری فرماندار فاریاب در دیدار با مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان در این شهرستان اظهار داشت: شهرستان فاریاب از نظر دامداری و کشاورزی شاخص‌ترین منطقه جغرافیایی است.

وی افزود: با وجود خشکسالی‌های پیش آمده در جنوب کرمان، این شهرستان از وضعیت بهتری برخوردار بوده است.

نظری با اشاره به طرح‌های مصوب شده در کارگروه بخش کشاورزی تصریح کرد: در بخش توسعه کشاورزی مردم بیشتر به سمت دامپروری روی آورده‌اند.

وی با توجه به اینکه شبکه دامپزشکی جزو نخستین اداره‌هایی بوده که در این شهرستان راه‌اندازی شده است، ابراز داشت: با وجود نوپا بودن این شبکه تاکنون تلاش‌های خوبی صورت گرفته است.

نظری سرمایه برخی از مردم این شهرستان را تنها یک یا چند دام اعلام و عنوان کرد: خدمت به این مردم محروم بسیار ستودنی است.

فرماندار فاریاب گفت: حوزه موردان از توابع شهرستان فاریاب که منطقه کوهستانی است، بیش از 15هزار رأس دام دارد.

نظری بیان داشت: با توجه به صعب‌العبور بودن این منطقه باید برای آن برنامه‌ریزی خاصی صورت گیرد.

وی ارتباط میان دستگاه‌های اجرایی را رمز موفقیت خواند و اذعان داشت: ما در حمایت از شبکه دامپزشکی از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنیم.

خبرگزاری فارس: فاریاب منطقه شاخصی در بخش دامداری و کشاورزی است

مصاحبه با مددجویان کمیته امداد امام خمینی شهرستان فاریاب

سینا بازدید : 172 18 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
 

 چه دلیلی شما تحت حمایت این نهاد قرار گرفتین؟

            فوت پدرخانواده(همسر)
_چندسال است که همسر خود رااز دست داده اید؟
                ده سال
_بعدازفوت همسرتان امورات زندگیتان چگونه تامین می شود؟ 
       ماباغ های مرکبات ونخل های زیادی داشتیم"اما طی چند سال اخیر تمام باغ های این منطقه دچار سرمازدگی شدند  ومیشه گفت تمام باغ های این منطقه ازبین رفتند.
 
-چند سال اخیر طرحی دراین منطقه اجراشد بنام (طرح کپر زدایی )آیا شما مشمول این طرح می شدید؟
بله چندسال قبل این طرح درفاریاب و روستاهای مجاور اجرا شد.5سال قبل(سال1386) کمیته امدادشهرستان مارا معرفی کرد به بانک واز ما سفته گرفتند مستقیما پول پول را دراختیار ما نگذاشتند  تصمیم گرفته شد که بنیاد مسکن کمیته امداد این وام را دریافت کند وبرای ماخانه بسازد 5سال از آن زمان میگذرد فقط اسکلت خانه را ساخته اند.........

سال88-89چند مرتبه هم به بنیاد مسکن کمیته امداد درشهرستان کهنوج مراجعه کردیم  گفتن که مصالح این خانه ها در ایران تولید نمی شود باید ازخارج ازکشور وارد کنیم که زمان زیادی می برد

_لازم به ذکر است که طرح کپرزدایی درشهرستان فاریاب در دومرحله اجراشد مرحله اول از اواخر سال1385 که خانه ها هنوز ساخته نشده اند

مرحله دوم درسال1387اجرا و خانه ها دراوایل سال1389 به صاحبانشان تحویل داده شد.

 

نامه سرگشاده به مسولین شهرستان فاریاب

سینا بازدید : 326 17 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()

 

 

 

به نام خداوند عادل

  مسولین شهرستان همیشه سرسبز فاریاب

ضمن عرض سلام و خسته نباشید.می خواستم شما را از علت اصلی وقوع اتفاقات امنیتی اخیر شهرستانی که مسئولیت تامین امنیتش بر عهده شماست مطلع کنم. 

آتشی که تاکنون منجر به کشته شدن دو جوان شده است اگر چه کبریتش را یک مرد برای گرفتن خسارت وارد شده به گوسفندش روشن کرد ولی مسبب اصلی شعله ور شدن آن عدم مدیریت صحیح شما و عده ای دیگر از همکارانتان بود.

مظنون اصلی پرونده قتل دو نفر با سلاح گرم همان جوان متعصب و مغروری است که خود نیز مدت کمی پیش تا آستانه مرگ پیش رفته بود و در دعوایی که به خاطر یک جنین گوسفند به وقوع پیوسته بود ،توسط حداقل ده نفر مورد ضرب و شتم وحشیانه با چاقو و چوب و سنگ و حتی فلفل قرار گرفت و خواست خدا بود که با وجود پارگی شدید از ناحیه شکم و خونریزی شدید و حتی از بین رفتن یکی از کلیه هایش و... ،زنده ماند .اگرچه او بی نهایت زخمی شده بود ولی مضروبانش به مجازاتشان نرسیدند و با رضایت خود مضروبان آزاد و منجر به آزار و شکنجه روانی همان جوان مغرور شدند و آنقدر ادامه دادند که آتشفشان غرور او و چند نفر دیگر منجر به کشته شدن دو نفر از مضروبان او گردید و مثل بمب منجر به متلاشی شدن امنیت شهر فاریاب شده است و هر آن احتمال اتفاق افتادن دوباره پس لرزه ها و شاید زلزله های شدید تری می رود.

به نظر عده کثیری از مردم علت چنین فجایعی، عدم رسیدگی و سختگیری به همان دعوای اولی بود و بس.

با آرزوی موفقیت برای کنترل و مدیریت صحیح و عادلانه تر این ماجرا و امور دیگر در اداره شهرستان تازه تاسیس فاریاب

منبع:http://kahnoujema.blogfa.com.   

زمین لرزه فاریاب کرمان را لرزاند

سینا بازدید : 117 17 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
زمین لرزه ای به قدرت 3.9 ریشتر فاریاب واقع در جنوب استان کرمان را را تکان داد.

خبرفاریاب آنلاین : زمین لرزه ای به قدرت 3.9 ریشتر فاریاب واقع در جنوب استان کرمان را را تکان داد.

صبح روزدوشنبه15خرداد زمین لرزه ای به بزرگی 3.9 درجه در مقیاس امواج درونی زمین راس ساعت هشت و 28 دقیقه فاریاب را لرزاند.

مشخصات جغرافیایی این زمین لرزه طبق اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ۵۷.۲۶ درجه طول جغرافیایی و  28.02درجه عرض جغرافیایی ثبت شده است.

زمین لرزه مذکور در عمق 26 کیلومتری زمین رخ داده است.

300 کیلومتر راه روستایی در جنوب کرمان احداث شده است

سینا بازدید : 137 17 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
 

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان گفت: طی سال گذشته 300 کیلومتر راه روستایی در جنوب استان کرمان احداث شده است.

خبرگزاری فارس: 300 کیلومتر راه روستایی در جنوب کرمان احداث شده است

 

وی افزود: برای احداث این میزان راه بیش از 224 میلیارد ریال از اعتبارات ملی راه روستایی، ستاد راهبردی و هماهنگی توسعه جنوب استان و اعتبارات استانی هزینه شده است.

بلوردی تصریح کرد: بیش از 5 هزار خانوار روستایی در شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، قلعه‌گنج، منوجان، رودبار و فاریاب از مزایای راه‌های احداث شده بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به توجه دولت احمدی‌نژاد به احداث راه‌های روستایی در جنوب کرمان ابراز داشت: طی چهار سال گذشته و پس از تأسیس اداره کل راه و ترابری جنوب کرمان در این منطقه، بیش از 800 کیلومتر راه روستایی آسفالته احداث شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان عنوان کرد: با احداث حدود یک هزار کیلومتر راه روستایی دیگر، تمام روستاهای بیش از 50 خانوار این منطقه از نعمت راه مناسب بهره‌مند می‌شوند.

شهرک‌های صنعتی کرمان گازرسانی می‌شوند

سینا بازدید : 157 10 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
 3 فاز طراحی و اجرایی گازرسانی به شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان کرمان رو به پایان است. 
خبرگزاری فارس: شهرک‌های صنعتی کرمان گازرسانی می‌شوند

در فاز اول گازرسانی به شهرک‌ها و نواحی صنعتی تمام این مجموعه‌ها وارد مرحله اجرایی شده‌اند.

بنابراین گزارش نواحی صنعتی قریه‌العرب، بلورد، زیدآباد، پاریز، ماهان و شهرک‌های صنعتی شماره دو کرمان، بردسیر و شهربابک تست شده‌ و در مرحله تحویل به شرکت گاز هستند.

شهرک صنعتی شماره یک سیرجان و نواحی صنعتی اختیارآباد و سعدی نیز دارای گاز و در مرحله نصب انشعاب قرار دارند.

همچنین با توجه به نیاز مبرم شهرک صنعتی بافت به گاز طبیعی این شهرک در الویت قرار گرفت و در حال حاضر شبکه داخلی این شهرک به پایان رسیده و در مرحله تحویل به شرکت گاز است.

فاز دوم این طرح شامل شهرک‌ها و نواحی صنعتی بم، شماره یک جیرفت، شماره دو جیرفت، عنبرآباد، راور، کوهبنان، بافت، بهشت وحدت، دشت زحمتکشان، کهنوج و انار و فاز سوم نیز شامل شهرک‌ها و نواحی رستم‌آباد، قلعه‌گنج، رودبار، فردوسیه و فاریاب می‌شود.

 

آقای وزیر!‌ کشاورزان کرمانی را دریابید

سینا بازدید : 130 10 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
 
نامه جنبش عدالتخواه و تشکل‌های استان کرمان به خلیلیان
آقای وزیر!‌ کشاورزان کرمانی را دریابید
خبرگزاری فارس: آقای وزیر!‌ کشاورزان کرمانی را دریابید

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جنبش عدالتخواه دانشجویی به همراه چند تشکل دیگر استان کرمان با صدور نامه‌ای خطاب به صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی از روند مدیریتی کشاورزی انتقاد کردند.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر صادق خلیلیان

وزیر محترم جهاد کشاورزی

همانطور که مستحضرید جنوب استان کرمان که مشتمل بر هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، منوجان، عنبرآباد، رودبار، قلعه گنج و فاریاب می‌باشد با تولید سالیانه بیش از 4 میلیون تن محصولات کشاورزی، یک قطب کشاورزی در کشور به حساب می‌آید و چه بسا نبود این حجم از تولید، کشور را در مورد تامین محصولات کشاورزی با مشکل مواجه نموده و بواسطه آن امنیت غذایی جامعه مورد تهدید قرار گیرد، اما متاسفانه جنوب مظلوم و محروم با این حجم از تولید تقریباً همه ساله چوب بی‌تدبیری و ناهماهنگی دستگاه‌های دولتی اعم از کشاورزی، بازرگانی، راه و استانداری را می‌خورد، وزارت جهاد کشاورزی که از آن روزمرگی و کارها و برنامه‌های باری بهرجهت دیده می‌شود،‌ نه تنها در عرصه کلان و دراز مدت نتوانسته برنامه منسجمی برای کشاورزی مملکت بریزد که در مواقع بحرانی که نیاز به تدبیر لازم و سریع می‌باشد هم بدرستی عمل ننموده و با ساده‌ترین شکل ممکن و با ترفندهای غیرکارآمد همچون خرید تضمینی در آخرین لحظات آنهم به قیمت ثمن بخس که نشان از عدم شناخت شما و همکارانتان از هزینه‌های تولید هر کیلوگرم محصول کشاورزی می‌باشد سعی در لاپوشانی ضعف‌های فراوان مجموعه‌تان در سیاست گذاری و در هماهنگی با بخش‌های مرتبط اما خارج از مجموعه وزارت متبوع را دارد.

 

آغاز به‌کار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم ‌پزشکی جیرفت

سینا بازدید : 174 09 / 03 / 1391 زمان : نظرات ()
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خبر داد
آغاز به‌کار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم ‌پزشکی جیرفت

خبرگزاری فارس: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جیرفت گفت: از مهرماه سال‌جاری دانشکده بهداشت دانشگاه علوم ‌پزشکی جیرفت آغاز به‌کار می‌کند.

خبرگزاری فارس: آغاز به‌کار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم ‌پزشکی جیرفت

سیدفریدون افضلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از ابتدا با عنوان دانشکده پرستاری و زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کرمان در راستای تربیت دانشجوی رشته پرستاری در مقطع کارشناسی پیوسته «روزانه و شبانه» و کارشناسی ناپیوسته آغاز به کار کرد.

وی افزود: در اسفند ماه سال 87 موضوع ارتقای دانشکده به دانشگاه «که در سفر اول دولت نهم به شهرستان جیرفت در اردیبهشت ماه سال 86 توسط ریاست جمهور طرح شده بود» در شورای گسترش دانشگاه‌ها مصوب شد.

افضلی تصریح کرد: سپس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جیرفت در سوم خرداد ماه سال 88 با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت و درمان آغاز به فعالیت کرد.

وی ابراز داشت: از مهر ماه سال 88 دانشجویان رشته‌های پزشکی و مامایی از میان جوانان بومی جنوب استان کرمان و از طریق کنکور سراسری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت پذیرفته و مشغول به تحصیل شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جیرفت گفت: در حال حاضر علاوه بر تحصیل دانشجو در رشته‌های پزشکی، مامایی، پرستاری و اتاق عمل، تمام مسائل حوزه‌های بهداشت و درمان منطقه جنوب استان شامل هفت شهرستان جنوبی استان کرمان شامل عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، رودبار و فاریاب و توابع آنها نیز به عهده این دانشگاه است.

افضلی خاطر نشان کرد: از مهرماه سال‌جاری دانشکده بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شهرستان جیرفت آغاز به‌کار می‌کند و سایر رشته‌های علوم پزشکی نیز به تدریج تأسیس می‌شوند.

نگاه شما: غروب پياز در جنوب كرمان

سینا بازدید : 153 05 / 03 / 1391 زمان : نظرات ()

امروز هم وضعيت پياز اين است كه در تصاوير مي بينيد، خريد تضميني پياز با كيلوئي 105 تومان!!؟ در صورتي كه هزينه برداشت و حمل پياز تا محل مذكور به گفته كشاورزان و كارشناسان بين 70 تا 100 تومان مي باشد.

امسال را كه با شعار توليد ملي شروع كرديم كلي حال نموديم و شديم خوشحال كه اگر آقايان مسئول بخواهند حداقل براي اثبات ولايتمداريشان حركتي انجام بدهند حمايت از توليد ملي و كار ايراني راه خيلي سختي نيست،‌ منظور سخت تر از ديگر منويات ولي زمان براي آقايان، مثل ساده زيستي و دوري از اشرافيت و مردم داري و خدمت به محرومين و قس علي هذا نيست.

زنگ خطر نابودي پيازها كه از يك ماه قبل از سال جديد به صدا در آمده بود بالاخره كار خودش را كرد و روز به روز كشاورزان بيشتري را زمينگير مي نمود و هر لحظه صداي ناله و فرياد تعداد بيشتري از كشاورزان را در مي آورد و اين وسط هم كه سازمان جهاد كشاورزي خود را متولي توليد مي دانست و نه توزيع، سازمان صنعت و تجارت هم كه ابتدا از اساس مصوبه صادرات پياز را منكر مي شد، بعد هم كه خود را قانون گذار مي دانست و مي گفت ديگران يعني بازرگانان بايد بيايند و اين مصوبه را اجرا كنند و مشكل كشاورزان را حل نمايند، ‌استاندار خدوم كرمان هم كه در يك دروغ بزرگ و شاخدار،‌ مقصر را كشت بيش از حد كشاورزان، آنهم در حد 15000 هكتار عنوان مي كرد. (در صورتي كه كشاورزان بينوا طبق دستور سازمان، با رعايت الگوي كشت، فقط 4500 هكتار كشت كرده بودند.)

مرمت قلعه منوجان پایان یافت

سینا بازدید : 127 3 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی کرمان:
مرمت قلعه منوجان پایان یافت

خبرفاریاب آنلاین: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: مرمت قلعه منوجان با استفاده از اعتبارات سال 90 پایان یافت.

خبرگزاری فارس: مرمت قلعه منوجان پایان یافت

 

هادی ایرانمنش امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار داشت: در مرمت قلعه منوجان فعالیت نقشه‌برداری، تهیه طرح مرمتی، عرصه و حریم قلعه و متعاقب آن خاکبرداری حصار ضلع شمال غربی و شمالی قلعه به انجام رسید.

وی افزود: همزمان با برچیدن بخش‌های فرسوده و آسیب‌دیده، مرمت حصار با توجه به مصالح به کار رفته آغاز شد و به مدت سه ماه تداوم یافت.

ایرانمنش تصریح کرد: پی‌بندی برج‌های فرسوده و آسیب‌دیده و حصار قلعه از دیگر اولویت‌های فاز نخست مرمت قلعه منوجان بود که بخش‌هایی از آن به اتمام رسید.

وی ادامه داد: شهرستان منوجان در جنوب استان کرمان و در منطقه گرمسیری واقع شده است به همین دلیل کار مرمت و احیای قلعه در ماه‌های اخیر در شرایط سختی صورت گرفت.

ایرانمنش اضافه کرد: از ابتدای سال 90 فرمانداری‌ منوجان برای تأمین اعتبارات لازم در بخش میراث فرهنگی همکاری خوبی با این اداره‌ کل داشته است.

 

ارائه اینترنت رایگان در پارک‌های کرمان

سینا بازدید : 168 3 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
با نظارت پلیس فتا صورت می‌گیرد
ارائه اینترنت رایگان در پارک‌های کرمان

 خبرفاریاب آنلاین:پلیس فتا در حوزه ارتقا سطح امنیت فضای مجازی با همکاری شهرداری بر ارائه خدمات شبکه اینترنت رایگان در برخی از پارک‌های شهر کرمان نظارت می‌کند.

خبرگزاری فارس: ارائه اینترنت رایگان در پارک‌های کرمان

 

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان کرمان،جلسه تعاملی بین رئیس پلیس فتا و رئیس سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کرمان در ستاد انتظامی استان کرمان برگزار شد.

در این جلسه تعاملی در پی راه‌ا‌ندازی شبکه اینترنت رایگان در برخی از پارک‌های شهر کرمان از سوی شهرداری و نظارت هرچه بیشتر پلیس فتا در نحوه ارائه این خدمات به شهروندان صورت گرفت.

ارتقا سطح امنیت فضای مجازی ارائه شده در پارک‌ها، ارائه نقطه نظرات مشترک کارشناسان پلیس و مهندسان رایانه شهرداری به منظور جلوگیری از بروز آسیب‌ها و خطرات و تهدیدات احتمالی از مهم‌ترین موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح و به تصویب رسید.

 

توجه

سینا بازدید : 164 2 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()

سلام همشهری های عزیز   کسانی که مایل هستند بعنوان نویسنده در این وبلاگ همکاری کنند لطفا از طریق ایمیل    به ما خبر بدهند.


                faryabsaite@yahoo.com

عزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم کرمان

سینا بازدید : 120 1 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()

دبیر بسیج جامعه پزشکی رفسنجان خبر داد

اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم کرمان                

خبر فاریاب آنلاین به نقل ازخبرگزاری فارس: دبیر بسیج جامعه پزشکی شهرستان رفسنجان گفت: پنج تا هشت تیم پزشکی از شهرستان رفسنجان هر سال به مناطق محروم استان کرمان اعزام می‌شوندا.

خبرگزاری فارس: اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم کرمان

علیرضا ناصری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رفسنجان با بیان اینکه هر سال پنج تا هشت مورد اعزام تیم‌های پزشکی از شهرستان رفسنجان به مناطق محروم استان کرمان صورت می‌گیرد، اظهار داشت: خدماتی که به مردم این مناطق انجام می‌شود به صورت رایگان است.

وی بیان داشت: بسیج جامعه پزشکی رفسنجان فعالیت خود را به طور جدی از سال 84 آغاز کرده است و تیم بسیج جامعه پزشکی رفسنجان در زمینه اعزام متخصصان به مناطق محروم و ارائه خدمات بهداشتی درمانی، رتبه خوبی در استان کرمان و کشور دارد.

ناصری به اعزام متخصصان رشته‌های مختلف مانند اطفال، داخلی، گوش و حلق و بینی، زنان و زایمان، جراح عمومی، چشم، ارتوپدی، اورولوژی، بیهوشی و فوق تخصص گوارش اشاره کرد و افزود: تعداد زیادی از بیماران نیز توسط این متخصصان مورد عمل جراحی قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم، تعدادی ماما، پرستار، کاردان اتاق عمل، کاردان بیهوشی، علوم آزمایشگاه، رادیولوژی، تکنسین داروخانه، کارشناس بهداشت محیط و ... تیم پزشکی را همراهی می‌کنند.

ناصری از خدمت‌رسانی به مناطق محروم گلبافت، راین، بم، جیرفت، کهنوج، قلعه گنج، کوهبنان، راور و روستاهای حومه رفسنجان ازجمله خنامان، راویز، مانی، دره‌در، ده‌رنج، داوران و صفاییه نوق توسط بسیج جامعه پزشکی رفسنجان خبر داد.

وی گفت: طی هر اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم به طور میانگین بین 600 تا 2 هزار نفر ویزیت رایگان می‌شوند.

 

دستگیری 3 شرور بزرگ در کهنوج

سینا بازدید : 156 22 / 2 / 1391 زمان : نظرات ()
رمانده انتظامی کهنوج خبر داد
دستگیری 3 شرور بزرگ در کهنوج

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی کهنوج از دستگیری 3 شرور بزرگ در کهنوج خبر داد.

خبرگزاری فارس: دستگیری 3 شرور بزرگ در کهنوج

 

عباس خاکی‌نهاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کهنوج اظهار داشت: مأموران انتظامی این شهرستان طی یک اقدام اطلاعاتی و عملیاتی سه نفر از چریک‌های شرور معدوم اصغر نارویی که پس از به هلاکت رسیدن وی، به مدت چند سال در شهرهای جنوبی از جمله کهنوج ، قله‌گنج، منوجان و شهرستان‌های بندرعباس و ایرانشهر اقدام به شرارت و ناامنی می‌کردند، دستگیر کردند.

وی افزود: این سه شرور با نام‌های کریم نارویی، الله‌بخش بلوچ‌زهی و ایرج نارویی پس از چهار سال اقدام‌های شرارت در ایرانشهر به کهنوج آمده و در محله ناصرآباد این شهر اقامت کردند که بلافاصله مأموران ما طی یک اقدام اطلاعاتی و عملیاتی آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کهنوج بیان داشت: این سه شرور طی اعترافاتشان اظهار داشتند که از عوامل شرور معدوم اصغر نارویی بودند و از جمله اقدامات و شرارت‌های آنان با گروگان‌گیری در سال‌های 82، 84 و 85، سرقت مسلحانه خودرو و موتورسیکلت در سال‌های 83 و 84، ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان، راه‌بندی و اخاذی از مردم و درگیری با نظامیان گردان 103 علی‌ابن ابیطالب در سال 84 است.

 

 

عدم توجه در طرح توسعه جنوب کرمان به فاریاب

سینا بازدید : 142 19 / 2 / 1391 زمان : نظرات ()
فرماندار فاریاب اعلام کرد
عدم توجه در طرح توسعه جنوب کرمان به فاریاب

خبرگزاری فارس: فرماندار فاریاب گفت: در طرح توسعه جنوب کرمان چندان توجهی به شهرستان نوپای فاریاب که یک سال از عمر آن می‌گذرد، نشده است.

خبرگزاری فارس: عدم توجه در طرح توسعه جنوب کرمان به فاریاب

 

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، قلندر نظری شامگاه چهارشنبه در جلسه طرح راهبردی توسعه جنوب کرمان در شهرستان جیرفت اظهار داشت: در این طرح چندان توجهی به شهرستان نوپای فاریاب که یک سال از عمر آن می‌گذرد، نشده است.

وی افزود: با وجود اینکه راه شهرستان فاریاب به سمت ارزوئیه و استان فارس حدود 20 سال کلید خورده و از مصوبات اولیه ستاد راهبردی توسعه جنوب کرمان بوده است، اما تاکنون هیچ اقدامی نسبت به آن صورت نگرفته است.

نظری تصریح کرد: راه روستایی زهمکان نیز با 3 هزار نفر جمعیت که از مصوبات اولیه این ستاد بوده است، همچنان مانند گذشته است.

وی ابراز داشت: همچنین از نظر بهداشتی و درمانی در شهرستان فاریاب به جز خانه بهداشت آن هیچ مرکز درمانی برای بیماران وجود ندارد.

نظری بیان داشت: همچنین از نظر انرژی آب و برق این منطقه با مشکلات و معضلات جدی روبه‌رو است که می‌طلبد، اقدامات اساسی در این زمینه انجام گیرد.

فرماندار فاریاب گفت: با توجه به اینکه این شهرستان از نظر جمعیت دامی رتبه دوم را در میان هفت شهرستان جنوبی دارد و با راه‌اندازی شبکه دامپزشکی تنها بخش کوچکی از مشکلات آن رفع شده است به همین منظور باید راهبردی اساسی در این طرح پیش‌بینی شود.

نظری عنوان کرد: جنگل بین‌المللی کهورمهروئیه با 5 هزار و 400 هکتار وسعت، یکی از زیباترین جنگل‌های جهان به شمار می‌رود.

وی اذعان داشت: با توجه به مقاومت درخت کهور در برابر شرایط اقلیمی این شهرستان، اهمیت آن به عنوان یک کمربند حفاظتی سبز برای این منطقه و نقش آن در جلوگیری از فرسایش خاک، می‌طلبد، متولیان امر نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشد.

نظری با اشاره به آتش‌سوزی سال 1385 در این جنگل خاطرنشان کرد: به دلیل نبود امکانات آتش‌نشانی تا رسیدن آتش‌نشانان از شهرستان‌های همجوار دامنه آتش گسترش پیدا کرد و به مدت سه روز مهار آن طول کشید.

وی اظهار داشت: نبود ایستگاه آتش‌نشانی از مشکلات مهم برای حفاظت از این جنگل است که باید در طرح راهبردی توسعه جنوب کرمان لحاظ شود.

 

گزارش مکتوب کرمان ... معدن تیتانیوم کهنوج گنجینه ای در انتظار توجه

سینا بازدید : 158 19 / 02 / 1391 زمان : نظرات ()

معدن غنی تیتانیوم در جنوب کرمان در حالی با محرومیت همجوار شده که این فلز گرانبها که به فلز قرن شهرت دارد می تواند علاوه بر رفع بیکاری در کهنوج موجب جهشی بلند در تولید ملی و قطع وابستگی به واردات باشد.
به نظر می رسد واژه محرومیت در استان کرمان با شهرستانهای جنوبی این استان گره خورده است، نبود سرمایه گذاری بر روی بخشهای زیر بنایی شهرستانهای جنوبی استان کرمان در سالهای گذشته موجب شده همچنان عده ای از مردم کپر نشین باشند.
خشکسالی و نبود اشتغال نیز دلیل تشدید فقر و بیکاری در این مناطق است.
هر چند طی سالهای اخیر توجه به جنوب کرمان افزایش یافته است اما عمق محرومیت به حدی است که رفع این مشکلات به سالها تلاش و سرمایه گذاری نیاز دارد ؛ این درحالی است که به گفته کارشناسان اقتصادی جنوب استان کرمان گنجینه ای بی نظیر از پتانسیلهای مختلف اقتصادی است که دست نخورده باقی مانده اند و در صورت سرمایه گذاری و توجه به نیروهای بومی این مناطق می توان به سادگی آینده جنوب کرمان راتضمین کرد.
با نگاهی گذرا بر ذخایر معدنی جنوب استان کرمان می توان به این واقعیت رسید که در صورت فعال شدن معادن این مناطق می توان در کنار رفع مشکل بیکاری در جنوب کرمان در کنار کشاورزی یکی از مهمترین پایه های اقتصادی نه تنها استان کرمان بلکه کشور را نیز استوار کرد.
وجود معادن گسترده مس، کروم، منیزیم و کرومیت از جمله پتانسیلهای بی نظیر جنوب کرمان است که علیرغم تمام مشکلات اقتصادی موجود در منطقه همچنان در انتظار تدبیر مسئولان برای تبدیل شدن به یک قطب اقتصادی هستند.
اما علامت سوال بزرگ جنوب استان کرمان که بدون اغراق بزرگترین گنجینه معدنی کشور نیز محسوب می شود و تا کنون اقدامی در راستای فعال سازی آن صورت نگرفته است معدن بزرگ و ثروتمند تیتانیوم کهنوج است.
این معدن که یکی از بزرگترین معادن جهان لقب گرفته است دارای بیشترین ذخایر تیتانیوم در خاورمیانه است اما سالهاست که دست نخورده باقی مانده و غیر فعال در حسرت نگاهی مدبرانه نظاره گر فقر و محرومیت مردمانی است که تنها در چند کیلومتری آن به دلیل خشکسالی و نبود اشتغال همچنان در کپرهای خود زندگی می کنند در حالیکه در صورت فعالیت این معدن غنی می توان جهشی بزرگ را در تولید ملی و رفع نیازمندی به این محصول از بازارهای خارجی را مشاهده کرد.
این ثروت بی نظیر که می تواند در علوم فرا مدرن جهان نقش تعیین کننده ایفا کند در 25 کیلومتری جنوب شهر کهنوج در منطقه ای به نام بند کوه واقع شده است وسه کیلومتر مربع مساحت دارد.
تخمین زده می شود که کانسنگ این معدن 42 میلیون تن باشد و الیمنیت معدن نیز بیش از2 میلیون تن برآورد می شود و گفته می شود کانی اصلی این معدن ایلیمنت، منیتیت و ایادیوم است.
طبق بررسی کارشناسان ذخیره معادن آبرفتی و سنگ معدن معادن 600 میلیون تن است.
در حالیکه طی سالهای اخیر بارها در خصوص بهره برداری از این معدن و سرمایه گذاری در آن بحث شده است اما بهره برداری نهایی از معدن همچنان در پیچ و خم مشکلات متوقف شده است و ورود مسئولان ملی برای رفع مشکلات و سرمایه گذاری در معدن تیتانیون کهنوج ضروری به نظر می رسد.
این در حالی است که فلز تیتانیوم یکی از گرانبها ترین فلزهای موجود در جهان محسوب می شود که کار برد وسیعی در علوم هوا فضا، صنایع پزشکی و علوم فوق مدرن دارد همچنین در صنعت لاستیک سازی و رنگ سازی نیز از پر مصرف ترین فلزها محسوب می شود.
هر چند از این فلز در علوم فوق مدرن در کشور نمی توان استفاده بهینه برد اما می توان با تولید رنگدانه و با توجه به تحریمهای موجود نیاز فزاینده صنایع داخلی را که هم اکنون با مشکل تامین رنگدانه نیز مواجه هستند رفع کرد و در راستای صادرات این فلز به سایر کشور ها نیز بازار را در دست گرفت و به بزرگترین صادر کننده های این فلز تبدیل شد.
همچنین با توجه به پیشرفتهای علمی دانشمندان ایرانی به سادگی می توان با ایجاد صنایع و علوم پائین دستی و بالا دستی گامی دیگر به سوی تبدیل شدن به قدرت اول علمی خاورمیانه برداشت.
محمد صالح، کارشناس معدن در خصوص معدن تیتانیوم کهنوج می گوید: این معدن بدون شک از مهمترین ذخایر معدنی ایران محسوب می شود که می تواند نیاز داخل کشور به این فلز را مرتفع کند و حتی ایران را به تولید کننده و صادر کننده پیگمنت در مرحله اول و در مراحل بعدی محصولات پیشرفته تر تبدیل کند.
وی گفت: پیگمنت که از محصولات مراحل نخست این فلز محسوب می شود کار برد فراوانی در صنایع تولید لاستیک و همچنین جوهر سازی و تولید رنگ در کشور دارد و به دلیل عدم وجود این ماده اولیه در کشور هم اکنون وابسته صد درصد به واردات محصول هستیم.
وی افزود: در حقیقت تولید پیگمنت تنها یکی از محصولهای ابتدایی این معدن محسوب می شود و در صورت سرمایه گذاری وسیع تر می توان فلز تیتانیوم را که به فلز قرن نیز شهرت دارد تولید کرد.
صالح افزود: تنها قیمت پیگمنت که تولید کننده نخست آن در جهان هم اکنون اوکراین و چین هستند 2 هزارو400 دلار تخمین زده می شود و تیتانیوم نیز به دلیل وزن مخصوص کم اما مقاومت بسیار بالا می تواند در تولید هواپیما و صنایع فضایی و علوم پزشکی کاربرد وسیع داشته باشد.
وی سرمایه گذاری در این معادن و تولید تیتانیوم را در حقیقت کانالی استراتژیک به آینده اقتصادی کشور دانست و گفت: نباید با مسکوت گذاشتن این معدن یکی از مهمترین زمینه های پیشرفت و توسعه کشور را مختل کرد.
وی قیمت محصول تیتانیوم در بازارهای جهانی را بالا عنوان کرد و گفت: در برخی بازارهای جهانی این محصول تا 25 هزار دلار نیز معامله می شود.
صالح افزود: درکنار تولید تیتانیوم که به دلیل افزایش تقاضا در سطح جهان به دلیل خصوصیاتش به فلز قرن شهرت یافته است می توان فلزهایی همچون فروتیتانیوم و کامپوزیت را نیز تولید کرد.
وی افزود: تنها در بخش رنگدانه که سالانه بیش از 35 هزار تن پیگمنت در کشور استفاده می شود و 100 درصد آن وارد می شود می توان با راه اندازی مرحله نخست این کارخانه وابستگی خارجی را به کلی قطع کرد و حتی به صادر کننده نیز تبدیل شد.
فرماندار شهرستان کهنوج هم در خصوص معدن تیتانیوم کهنوج گفت: هم اکنون با سرمایه گذاری اولیه کنستانتره در این معدن تولید می شود.
عباس اطمینانی افزود: در طول19 سال طرحهای مطالعاتی گسترده ای در معادن تیتانیوم کهنوج انجام شده و میلیاردها تومان صرف این مطالعات شده است که هنوز جواب لازم را نداده است.
اطمینانی با اشاره به مصوبات سفر دولت به جنوب کرمان در خصوص فعال سازی معدن گفت: در این مصوبه قرار بر انجام مناقصه برای احداث مرحله رنگدانه شده بود که تا کنون هیچ شرکت داخلی برای این امر پیش قدم نشده است.
با گذشت دهها سال از طرح مطالعاتی معدن تیتانیوم ، این ثروت بی نظیر در انتظار تدبیر مسئولان است که بتوان عملا میزان تولید ملی را افزایش داد و وابستگی به کشورهای خارجی در تامین نیاز صنایع داخلی را به صفر رساند.
اطمینانی دلیل عدم سرمایه گذاری داخلی را هزینه بسیار بالای آن دانست و اینکه معمولا سرمایه گذار می خواهد معدن و طرح صنعتی را یکجا دریافت کند که به دلایلی واگذاری این معدن امکانپذیر نیست.
فرماندار کهنوج فعالیت این معدن را در مرحله های مختلف دانست و گفت: مرحله نخست تولید کنستانتره است که در سطح ویژه ای در حال انجام است ، مرحله بعد تولید رنگدانه است که از مهمترین نیازهای داخلی کشور محسوب می شود.
وی افزود: در سفر دور جدید دولت سرمایه گذاری بر روی معدن تیتانیوم کهنوج در دستور کار قرار دارد و ما نیز معتقد هستیم دولت برای سرمایه گذاری در این معدن باید راسا وارد شود و منتظر سرمایه بخش خصوصی نباشد.
معادن کرومیت و منیزیم کهنوج نیز همچنان شاهد برداشت با ظرفیت مطلوب نیستند اما آنچه که در این میان مایه امیدواری است توقف قاچاق سنگهای معادن کهنوج به چین است.
طی سالهای اخیر کشاورزان جنوب کرمان که به دلیل خشکسالی بیکار شده بودند با جمع آوری سنگهای معادن کهنوج و خرده فروشی آن به دلالان روزگار خود را می گذراندند.
در این میان دلالان نیز با انتقال سنگهای معدنی به خلیج فارس و فروش آنها به کشتی های چینی و کشورهای عربی این سنگهای مرغوب را به قیمت اندک به دلالان بین المللی می فروختند که طی سال گذشته این روند متوقف شده است .

جدول مهمترین جاذبه های گردش گری استان کرمان

سینا بازدید : 276 11 / 2 / 1391 زمان : نظرات ()

سوغاتی

جاذبه های انسانی

جاذبه های طبیعی

نام شهرستان

کُلمپه(نوعی شیرینی)،کُماچ سن، قاووت، ظروف مسی، پسته،پَته ، سدر سرشوی وحنای شهداد ، چاقو وصنایع دستی راین،معرق چوب،مشبک چوب

مسجد جامع،مسجد امام،مجموعه های تاریخی گنجعلیخان،وکیل،ابراهیم خان،حاج آقاعلی،بازارقدیمی کرمان،مشتاقیه،قبه سبز،آشکده،قلعه های تاریخی اردشیر و دختر کرمان،یخدان مویدی ،موزه دفاع مقدس ،موزه باستان شناسی هرندی،موزه هنرهای معاصر( صنعتی)،باغ شاهزاده،مقبره شاه نعمت الله ولی،ارگ راین،گنبد جبلیه،محوطه های باستانی شهداد(شهر کوتوله ها)،قلعه ها وآب انبار قدیمی شهداد، امامزاده زید شهداد

مناطق ییلاقی سیرچ،جوپار،کوهپایه،ماهان،راین،سکنج ،فوسک، جاذبه های بیابان لوت،آب گرم های جوشان ، حسین آباد راین ،غرغره(باب ترش راین)،رضا آباد گزک، اختیار آباد ،حوض باد جوشان، قله های مرتفع هزار ، جوپار و پلوار، آبشارهای منطقه کوهپایه و راین

کرمان

گردو ،زیره، عسل، فرآورده های لبنی، گلیم شیریکی پیچ

زیارتگاه شاه ولایت خبر،امامزاده سید مرتضی رابر ، محوطه تاریخی تپه یحیی صوغان ،تل تخت قیصر روستای سید مرتضی ، قلعه شاه ماران، امامزاده سید علی ، امامزاده یحیی ارزوئیه، تل کوشک رابر

غار آهکی طُرنگ و جَفریز ،چشمه عروس رابر،دره های عشق آباد و گردو درکا و هنزای رابر،پارک ملی خبر و پناهگاه حیات وحش روچون،منطقه شکار ممنوع انجرک رابر،منطقه کوهستانی تخت شاهزاده،دره شگفت انگیز گِلی هَوَک سرمشک، تخت سرطشتک، آبگرم گزمک، ده شیخ،آب سرد گرکشون، قله مرتفع کوه شاه

بافت

پنیر ودیگر فرآورده های لبنی

امامزاده سید محمد و امامزاده عبدالله،پیر جار سوز ،محوطه باستانی تل ابلیس روستای سلطان آباد ،مسجد وبرج نگار ،زیارتگاه بدرالدین نگار،حمام لاله زار، مسجد جامع گلزار، برج وارگ بردسیر، آسیاب آبی

محدوده حفاظت شده بیدوئیه،روستاهای خوش آب وهوای لاله زار،قریه العرب،بید خوان با درختان گردو2500ساله ، اُردیکان ،راسک، آب گرم قلعه عسکر،آب معدنی لاله زار، دره زیبای لاله زار ،قله لاله زار

بردسیر

خرمای مضافتی، مرکبات، سبد و حصیر، گلیم ،جاجیم،قالیچه های طرح بلوچ، چادر شب

ارگ قدیم ، ارگ جدید ،امامزاده زید،امامزاده اسیری،امامزاده خواجه عسکر،زورخانه پوریای ولی،بازار سرپوشیده عماد،قیصریه زرتشتیان،مسجد وکیل،میل نادر،قلعه های ابارق،فهرج،تهرود،خانه های تاریخی وکیل باشی و آرشام

مناطق ییلاقی دهبکری،مَرغک،سیدآباد، آبگرم های اَبارق،آبادسید،چهل تن،گریچ

بم

انواع مرکبات، خرما ، صیفی جات

خرابه های شهر قدیمی موسوم به دقیانوس،موزه باستان شناسی جیرفت،سد جیرفت ،قلعه اسفندقه، زیارت شعیب در بِهجرد،زیارتگاه سلطان سید احمد ساردوئیه ، مقبره میر حیدر اسفندقه ، قلعهِ گنج گهورئیه

مناطق ییلاقی ساردوئیه،جبال بارز،محمد آباد مسکون، دلفارد جیرفت، ،آبشارهای، دلفارد، میجان، چاه آرتزین چمن،چشمه گاز فشان کُت باد روستای مسکون،آب گرم های گور و اسفندقه،چشمه آب معدنی جبال بارز

جیرفت

پسته

موزه و یادمان ریاست جمهوری آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی موزه مردم شناسی (حمام قریشی)، مجموعه تاریخی حاج آقا علی، یخ دان عباس آباد حاجی ،تپه مغویه،حمام راویز، قیصریه،مجموعه رضوی،امامزاده رضا، امامزاده صالح انار،کاروانسرای انار،قلعه انار،کاروانسرای کبوتر خان،آب انبار بهرمان،

مناطق ییلاقی مانند روستای راویز و دره دُر و روستاهای اطراف سرچشمه،چاه دریا،چشمه های آب معدنی یک چشمه ،قاسم آباد،آباد آوران

رفسنجان

سوهان وپسته

امامزاده عبدالله مطهر آباد،امامزاده حمزه،امامزاده بهاءالدین یزدان آباد، قلعه دشت خاک ، زیارت شیخ احمد روستای حصن

ردپای دایناسورها ده علیرضا،مناطق ییلاقی سرتخت،باغ اسفند،و روستاهای اطراف زرند،چشمه آب سرد سی ریز،و آب معدنی باب تنگِل

زرند

مسقطی،پَته،ظروف سفالی، گلیم شیرکی پیچ،و قالیچه

منطقه ویژه اقتصادی سیرجان،قلعه سنگ،امامزاده علی وامامزاده احمد،سلطان پیر غیب ،باغ سنگی بلورد،بادگیر های چپقی،بازار سیرجان،میر زبیر،شاه فیروز،خانه های تاریخی شوکت،حاج الرشید،کاروانسرای پاریز،

دهنه دروق،منطقه بَلورد،دریاچه نمک(کفه نمکی )،گدار خانه سرخ،منطقه کوهستانی چهار گنبد،منطقه شکار ممنوع گود غول،چشمه های آب معدنی سه چشمه،بوجان،گلی آونگ

سیرجان

انواع مرکبات خرما صیفی جات فرآوردهای لبنی وگیاهان دارویی

روستای باستانی گلاشکرد "سنگ نوشته های زهمکان " روستای مهرویه"

روستای خوش آب وهوای زهمکان وموردان" تنگه (دل دل)موردان"دشت های سرسبز درفصل بهار"آب گرم پاگدار"قنات ها وچشمه های واقع درروستای زهمکان جنگل بزرگ مهرویه

فاریاب

انواع مرکبات، خرما ، صیفی جات

زیارت علی و بی بی طیبه،زیارت دیوان مراد،قلعه ضرغام،زیارت امامزاده دهگان، سد بارگاه ، سنگ نوشته های زهمکان ، باغ ناز دشت ،

دشت های بسیارسرسبز بهاری،  ، آب باریک روستای دهارون ، رودخانه رضا آباد زرچین،آبشار دهکان،چشمه سار ها و جویبار های کوههای دهکان ودیوان مراد ،روستای سرسبز دهکان

کهنوج

پسته ، فرش،پشتی ،سبد

بازار قدیمی راور ، یخدان راور ،کاروانسراهای متعدد،آب انبار حاج یوسف وخیر آباد،قلعه های قهقهه و گوجر ، برج قدیمی روستای طرزو فیض آباد،بادگیر های راور، آسیابهای آبی راور و طرز،شاهزاده محمد کوهسار، زیارتگاه ابراهیم ادهم و پیغمبر لوت

روستای های خوش آب وهوای طرز،فیض آباد، سرو های کهنسال روستای طرز ،چشمه آب گرم دیگ رستم،چشمه روستای خورند

راور

قالی ، نمد وکلاه، گیاهان دارویی ، فرآورده های لبنی

بی بی عصمت، بی بی خاتون، امامزاده زید بن علی،امامزاده سلیمان،مقبره خواجه فقیه ابوالمعالی،گنبد آخوند،آسیاب های آبی فیدکوئیه وده علی ، تخت امیر ، قلعه دختر، خواجه خضر، سنگ نوشته های کوه خانقاه ، مسجد قدیمی و برج های مدرسه کمال الدین، سد خاکی ودریاچه گِوَر(جور)،

کوههای سر سبز ودیدنی مانند کوه کوهبنان ( داودان) دراسو ، آسانیج ، حیات وحش کوه داودان ،چاه آرتزین و دریاچه زیبای آن در منطقه موسوم به کویر، روستاهای خوش آب وهوا وییلاقی مانند درِخُم،حسین آباد،دارستان،سِبلا،گردوکج،درِآب، منطقه فسیلی و تشکیلات زغال سنگ منطقه ، چشمه آب گرم خانقاه

کوهبنان

انواع مرکبات ، خرما ، صیفی جات

محوطه تاریخی تپه کنار صندل، قلعه های تاریخی سَموران، زاخت روستای مردهک،پشت قلعه،کویز،ملک آباد،سلیمانی،امامزاده عبدالله در مردهک ،مقبره سالار رضا در روستای گرم، باغات نمونه مرکبات کشت صنعت

آبشارهای وُروار رود فرق(بلند ترین آبشار خاورمیانه ارتفاع 175 متر)آبشار و بُندَر دوساری وچشمه سارهای آن

عنبرآباد

انواع مرکبات ، خرما ، صیفی جات

زیارت شاهزاده ابولقاسم معروف به زیارت بچه،زیارت پیر کَرکُن در چاه دادخدا،قنات های متعدد وپرآب،تپه های باستانی کلات ملک، تپه باستانی گبران تُمگران

دشت های سرسبز در اوایل بهار،درختان کهنسال کَهور و گز وکُنار ، تپه های ماسه ای بیابانی به شکل سیف وبرخان،شکاف های عمیق تونل مانند ناشی از زلزله بم در بخش کوهستانی روستای کشیت

قلعه گنج

انواع مرکبات ، خرما ، صیفی جات

قلعه تاریخی منوجان،آسیاب تاریخی کندر تول، زیارت شاه اشرف،زیارت علی ومریم در نودژ،قدمگاه حضرت امیر در روستای بنک،منطقه ویژه اقتصادی آسمینون و سد آسمینون

چشمه های آب گرم :بی بی روضه ارم،رب روم(سحر پسین)در دیسور ماه کنگان، چشمه های آب سرد: روضه ارم،کلوک،ریششی،آسمینون،

آبشارسینوگان روستای سرگرو،نخل چهار فصل در روستای بنک، درختان زیتون وحشی و گیاه ریواس و زیره کوه تیتو وکوه شنگ و کوه معدن

منوجان

انواع مرکبات، خرما ، صیفی جات

تپه های باستانی حاشیه هلیل رود مانند : تپه باستانی روستای قلعه و قلعه میش پدام وکلات وتُم خورک وتُم نمرد(مظفر آباد)،تپه هزار کهور روستای ابوذریه،زیارت پنج تن روستای مَهن آباد،زیارت دوازده امام رضا آبادو میر مقداد وزیارت میل فرهاد ، مناطق قشلاقی عشایر در رضا آباد وفیروز آباد، قنات های متعدد وپر آب مثل تاج آباد وبرجک

زمستان معتدل ومناسب و دشت های سرسبز و زیبادرفصل بهار ،باطلاق جازموریان،سواحل هلیل رود و رود آب سور(آب شور) وآب گرم مکینو روستای پورکی،چشمه آبگرم چالگان یاآبسگون بهادر آباد ،چشمه آب گرم لچ آباد روستای پورکی،آب گرم چهل تن مِهن آباد،آب گرم کولوچ نهضت آباد، چشمه های آب سرد رازان و گواه چهاران وگرانک ،کوه مرتفع میل فرهاد

رودبار جنوب

 

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
فاریاب نگین سبز کرمان به نام خدای زیباییها هدف ما ازراه اندازی این وبلاگ معرفی شهرستان فاریاب به هموطنانم میباشد. راهنمایی شماعزیزان میتواندیاری گر ما باشد.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  عملکرد فرمانداری فاریاب را چگونه ارزیابی می کنید ؟
  نظرتان درمورد سایت فاریاب آنلاین چیست؟

  گالری تصاویر
  0nraqdvtg6twkrmr0s5.jpg llvnw1tjtpkx3ljw6wx.jpg qualavs6igghtxtmhoik.jpg 35dghpi68jqfgwk78gz.jpg fdfo4z3disr41fneum.jpg avf2q1wjd504x52yx6lo.jpg 5ih0n08i9zcpj8c1m7vj.jpg 5qhg4uud81dazds5d2o.jpg
  آمار سایت
 • کل مطالب : 74
 • کل نظرات : 56
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 18
 • آی پی امروز : 7
 • آی پی دیروز : 15
 • بازدید امروز : 10
 • باردید دیروز : 51
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 89
 • بازدید ماه : 445
 • بازدید سال : 445
 • بازدید کلی : 48,506
 • کدهای اختصاصی

  اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

  کدلوگوی ما

  وبلاگ شهرستان فاریاب

  وبلاگ-کد لوگو و بنر
  خدمات الکترونیک