close
متخصص ارتودنسی
آقای وزیر!‌ کشاورزان کرمانی را دریابید
loading...

فاریاب آنلاین

  نامه جنبش عدالتخواه و تشکل‌های استان کرمان به خلیلیان آقای وزیر!‌ کشاورزان کرمانی را دریابید به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جنبش عدالتخواه دانشجویی به همراه چند تشکل دیگر استان کرمان با صدور نامه‌ای خطاب به صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی از روند مدیریتی کشاورزی انتقاد کردند. متن کامل این نامه به شرح ذیل است: جناب آقای دکتر صادق خلیلیان وزیر محترم جهاد کشاورزی همانطور که مستحضرید جنوب استان کرمان که مشتمل بر هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، منوجان، عنبرآباد، رودبار، قلعه گنج و فاریاب…

آقای وزیر!‌ کشاورزان کرمانی را دریابید

سینا بازدید : 119 10 / 3 / 1391 زمان : نظرات ()
 
نامه جنبش عدالتخواه و تشکل‌های استان کرمان به خلیلیان
آقای وزیر!‌ کشاورزان کرمانی را دریابید
خبرگزاری فارس: آقای وزیر!‌ کشاورزان کرمانی را دریابید

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جنبش عدالتخواه دانشجویی به همراه چند تشکل دیگر استان کرمان با صدور نامه‌ای خطاب به صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی از روند مدیریتی کشاورزی انتقاد کردند.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر صادق خلیلیان

وزیر محترم جهاد کشاورزی

همانطور که مستحضرید جنوب استان کرمان که مشتمل بر هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، منوجان، عنبرآباد، رودبار، قلعه گنج و فاریاب می‌باشد با تولید سالیانه بیش از 4 میلیون تن محصولات کشاورزی، یک قطب کشاورزی در کشور به حساب می‌آید و چه بسا نبود این حجم از تولید، کشور را در مورد تامین محصولات کشاورزی با مشکل مواجه نموده و بواسطه آن امنیت غذایی جامعه مورد تهدید قرار گیرد، اما متاسفانه جنوب مظلوم و محروم با این حجم از تولید تقریباً همه ساله چوب بی‌تدبیری و ناهماهنگی دستگاه‌های دولتی اعم از کشاورزی، بازرگانی، راه و استانداری را می‌خورد، وزارت جهاد کشاورزی که از آن روزمرگی و کارها و برنامه‌های باری بهرجهت دیده می‌شود،‌ نه تنها در عرصه کلان و دراز مدت نتوانسته برنامه منسجمی برای کشاورزی مملکت بریزد که در مواقع بحرانی که نیاز به تدبیر لازم و سریع می‌باشد هم بدرستی عمل ننموده و با ساده‌ترین شکل ممکن و با ترفندهای غیرکارآمد همچون خرید تضمینی در آخرین لحظات آنهم به قیمت ثمن بخس که نشان از عدم شناخت شما و همکارانتان از هزینه‌های تولید هر کیلوگرم محصول کشاورزی می‌باشد سعی در لاپوشانی ضعف‌های فراوان مجموعه‌تان در سیاست گذاری و در هماهنگی با بخش‌های مرتبط اما خارج از مجموعه وزارت متبوع را دارد.

 

 

جناب آقای وزیر!

سال‌هاست که کشاورزی جنوب کرمان با سیاست‌های نسنجیده مسئولان امر، روزهای سختی را می‌گذراند، مردم دیار فراموشی دیگر عادت کرده‌اند که هر سال فریاد کم رمق عده‌ای از کشاورزان یا همان تولیدکنندگان ملی را که ورشکست می‌شوند بشنوند و همراه آن‌ها هم ناله شوند، هر چند استاندارشان در یک بازی رسانه‌ای و با همدستی یک از بخش‌های خبری با بی‌انصافی محض مشکلات موجود را متوجه کشاورزان نموده و متاسفانه در یک دورغ بزرگ و تاریخی علیرغم کشت 4500 هکتاری کشاورزان، دلیل ورشکستگی‌شان را در قضیه پیاز کشت 15هزار هکتاری اعلام نماید، و هرچند فرماندارشان برای جلوگیری از تجمع پیازکاران در جلوی درب فرمانداری دستور دهد خیابان‌‌های منتهی به فرمانداری را بوسیله نیروهای نظامی ببندند، اما چه سود!

سال‌هاست که کشاورزی در جنوب نه یک حرکت مقدس و مبارک که به قماری تبدیل گردیده که احتمال باخت آن بیش از برد آن است.

سال‌هاست که بعضی از کشاورزان منطقه مظلوم و محروممان، محصول درجه یک و ناب می‌کارند اما آه و ناله برداشت می‌کنند.

شاید مشغله فراوان کارهای اداری تان، از شکست‌های پی در پی کشاورزان چیزی را در ذهن‌تان نیاورد که چند مورد از آن‌ها را من باب نمونه می‌آوریم، پیاز طرح 2 سال گذشته جنوب کرمان را که یادتان هست آنقدر نخریدند تا اینکه گندید؛ هندوانه سال گذشته فاریاب را که یادتان هست چه بلائی سرش آمد؛ باغات لیموترش منطقه را که خبر داری بیماری مهلک جاروی جادوگر به مرز نابودی رسانده و به امحا ونابودی 2 هزار هکتار از باغات منطقه منجر گردید.

از انواع بیماری‌ها و آفات قرنطینه‌ای منطقه هم که احیاناً خبر دارید! پیاز امسال، هم طرح 1 و هم طرح 2 هر دو زمین خورد. قیمت سیب زمینی و هندوانه شیرین منطقه هم کام کشاورزان را تلخ نمود.

قیمت گوجه فرنگی نوبر منطقه جنوب کرمان هم که چندصباحی بالا بود، زمین و زمان را به کمک گرفتید تا قیمت را پائین آورید و توانستید.

جناب آقای وزیر

تا این شیوه اداره وزارتتان باشد این در به همین پاشنه خواهد چرخید، شما در برابر رنج مردم مظلوم و ستمدیده و در برابر سوگندی که برای خدمت به این قشر خورده‌اید و در مقابل آرمان‌های انقلاب و نظام موظفید برای جلوگیری از تحت تاثیر سوء قرار گرفتن زندگی 70% از مردم جنوب یک میلیون نفری راهکاری بی‌اندیشید تا این وضعیت سامان داده شده و دیگر هر سال شاهد این اتفاقات ناگوار نباشیم.

ما جمعی از فعالین رسانه‌ای و تشکلی منطقه و کشور که نسبت به وضعیت کشاورزی بی‌اطلاع نیستیم پیشنهاد می‌نمائیم که برای برون رفت از این وضعیت موارد ذیل را در دستور کار قرار دهید.

1- تهیه سند واقع گرایانه توسعه کشاورزی منطقه بر مبنای مطالعات منطقه‌‌‌ای

2- جلوگیری از هرگونه واردات در هنگام برداشت محصولات

3- باز کردن درب‌های صادرات بر روی صادرکننده‌ها

4- حذف تعرفه‌های صادراتی و حتی در مواردی قرار دادن جایزه صادراتی برای صادرکنندگان بویژه بومی

5- حمایت ویژه از راه‌اندازی صنایع تبدیلی، تکمیلی و بسته بندی در منطقه

6- سامان دادن به وضعیت بغرنج سامانه‌های حمل و نقل و باربری و برخورد با مخلین در این حیطه

7- حمایت ویژه از راه‌اندازی شرکت‌های تعاونی و انجمن‌های ویژه هر محصول با دادن تسهیلات و هرگونه حمایت دولتی مورد نیاز با حفظ استقلال آن مجموعه‌ها

8- مشخص کردن کشاورزان واقعی برای اعطای هرگونه تسهیلات و خرید توافقی محصولات

9- تعیین الگوی کشت کشوری و منطقه‌ای با کار کارشناسی دقیق و با قابلیت پاسخگوئی به افکار عمومی

10- سامان دهی بخش خدمات (دلالان)

در پایان امیدواریم نسبت به وضعیت پیش آمده به پیشگاه حضرت حق و مردم قدرشناس ایران و بویژه محرومین جنوب کرمان پاسخی در خور شأن این مردم داشته و با برنامه ریزی صحیح، کشاورزی جنوب و کشور را از این وضعیت خارج نمائید.

اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی

کانون فرهنگی مطالعاتی مشکات اندیشه جنوب کرمان

گروه جهادی محمدرسول الله(ص) جیرفت

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان

بسیج دانشجوئی پیام نور کهنوج

بسیج دانشجوئی دانشگاه صنعتی سیرجان

کانون مسجد امام علی(ع) چاه چوپان کهنوج

کانون اهل بیت مسجد ابوالفضل(ع) کهورآباد سهرابیان

پایگاه شهداء کهورآباد سهرابیان

بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
فاریاب نگین سبز کرمان به نام خدای زیباییها هدف ما ازراه اندازی این وبلاگ معرفی شهرستان فاریاب به هموطنانم میباشد. راهنمایی شماعزیزان میتواندیاری گر ما باشد.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  عملکرد فرمانداری فاریاب را چگونه ارزیابی می کنید ؟
  نظرتان درمورد سایت فاریاب آنلاین چیست؟

  گالری تصاویر
  0nraqdvtg6twkrmr0s5.jpg llvnw1tjtpkx3ljw6wx.jpg qualavs6igghtxtmhoik.jpg 35dghpi68jqfgwk78gz.jpg fdfo4z3disr41fneum.jpg avf2q1wjd504x52yx6lo.jpg 5ih0n08i9zcpj8c1m7vj.jpg 5qhg4uud81dazds5d2o.jpg
  آمار سایت
 • کل مطالب : 74
 • کل نظرات : 56
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 18
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 12
 • بازدید امروز : 86
 • باردید دیروز : 24
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 6
 • بازدید هفته : 238
 • بازدید ماه : 387
 • بازدید سال : 3,512
 • بازدید کلی : 47,713
 • کدهای اختصاصی

  اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

  کدلوگوی ما

  وبلاگ شهرستان فاریاب

  وبلاگ-کد لوگو و بنر
  خدمات الکترونیک